O tom, že Netflix chystá seriál Squid Game: America , se do teď jen spekulovalo. Právě tak by se měla americká verze Hry na oliheň podle Film Stories jmenovat, i když internetem také koluje název Squid Game: Welcome to America. Ovšem vše může být nakonec úplně jinak. Některé zdroje aktuálně uvádějí, že natáčení by mělo údajně v Los Angeles už letos v prosinci, přičemž děj by se měl odehrávat ve stejném světě, ovšem s vlastním příběhem. Nikoliv tedy jako americká kopie korejského originálu.
Cate Blanchett ve Squid Game 3 Díky závěrečnému cameu Cate Blanchett na konci třetí řady Squid Game se teď ještě více začalo o americké verzi mluvit. Oscarová herečka se objevuje v poslední scéně v Los Angeles jako náborářka, která hraje v zapadlé uličce ddakji s vousatým mužem a při každé jeho prohře ho fackuje. Po chvíli se střetne pohledem s Frontmanem, který zrovna sedí v autě stojícím ne semaforu. Po chvíli ale pokračuje ve hře.
TAKÉ JSME PSALI: Squid Game v Praze: Děsivé panenky ze seriálu okupují Vltavu
Squid Game. America a Cate Blanchett / Foto: Netflix Squid Game: America od Davida Finchera O přípravě americké verze Squid Game už před časem informoval web Deadline . Ten ve svém článku zmínil, na ní údajně pracuje režisér a producent David Fincher známý například prací na jiných hitech Netflixu Love, Death & Robots , MINDHUNTER: Lovci myšlenek či Dům z karet. Scénáře by pak měl podle informací ujmout Dennis Kelly. Šlo by tak o první odnož jihokorejského hitu, pokud nepočítáme reality show Squid Game: The Challenge , která bude mít mimochodem druhou sérii.
Tvůrce Squid Game o ničem neví Tvůrce a režisér Squid Game Hwang Dong-hyuk údajně o americké verzi nic neví a scéna s Cate Blachette nic neznamená. Pro web The Hollywood Reporter upřesnil, že konec nenapsal s jediným úmyslem nechat otevřené dveře pro americký spin-off. Když se však dozvěděl z médií o spekulacích, že by měl Squid Game: America točit Fincher, říkal, že by se na seriál určitě rád podíval.
Hwang závěrečnou scénu v Americe přidal z úplně jiného důvodu. Gi-huna původně plánoval necha naživu a myslel si, že by svědkem americké náborářky mohl být právě on. Pak ale záměr změnil. „Byl jsem čím dál víc svědkem toho, co se děje po celém světě, a myslel jsem si, že by bylo vhodnější, aby Gi-hun svou smrtí vyslal světu silné a působivé poselství, a že by to měl být způsob, jakým by se příběh měl uzavřít," sdělil Hollywood Reporteru.
Foto: No Ju-han/Netflix © 2025 „Zdá se, že svět směřuje k nejhoršímu. Zdá se, že se v mnoha ohledech stává horším. Pomyslel jsem si: Jaké oběti musíme v současné generaci přinést, abychom budoucí generaci mohli zanechat lepší svět? Chtěl jsem, aby právě tohle symbolizovala Gi-hunova oběť," vysvětluje.
K obsazení Cate Blachette pak říká, že nejdřív měl v hlavě náboráře muže. „Ale pomyslel jsem si, že na rozdíl od korejské verze by žena, která je náborářkou pro americký systém, byla pěkným kontrastem a také docela silným a působivým prvkem. Takže jsme byli odhodlaní mít ženu," říká. Až později začal přemýšlet o tom, kdo by se na roli hodil.
ČTĚTE TAKÉ: Kdy bude Squid Game 4? Hra skončila, ale pořád to není vše
„Je to velmi krátká scéna. Je tam jen jedna replika, takže jsme potřebovali někoho, kdo by měl takovou úroveň přítomnosti a charismatu, aby v daný okamžik zcela ovládl obrazovku. A to mě přirozeně vedlo ke Cate Blanchett. Vždycky jsem byl jejím fanouškem. Je to někdo, kdo dokáže okamžitě upoutat vaši pozornost jediným pohledem," říká Hwang.
K americké verzi spin-offu tato scéna ale podle něj vést neměla. Nemá s ní nic společného a Hwang vlastně vůbec o Squid Game: America podle svých slov nic netuší. „Upřímně řečeno, Netflix mi k tomu oficiálně nic neřekl. Sám jsem to taky četl jen v článcích," vysvětlil. Jako velký fanouškem Fichera si ale myslí, že by jeho verze Squid Game mohla být zajímavá. „Určitě bych na to klikl hned po vydání, kdyby k tomu došlo."
Kdy vyjde Squid Game 4? / Foto: No Ju-han/Netflix © 2025 Co má tedy poslední scéna znamenat? Premisou poslední scény podle Hwanga bylo, že si Frontman slyšel o dalších mezinárodních hrách a náborářích, ale nebyl si až do teď jistý, jestli opravdu existují. „A tak byl vlastně také v šoku, když na vlastní oči náhodou viděl náborářku fungující v Americe," říká režisér. V poslední scéně chtěl ale také hlavně zdůraznit, že systém je velmi silný a hluboce zakořeněný, a že ho zkrátka nejde tak snadno rozebrat, a proto vše vyžaduje veškeré naše neustálé úsilí a silnou vůli.
MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Režisér vysvětluje závěrečné scény ze 3. řady Squid Game: Hromada poselství, nad kterými by se lidstvo mělo zamyslet
Zdroje: FilmStories, Deadline, Whats On Netflix, Hollywood Reporter